Choď na obsah Choď na menu
 


BOCCIA RÚCA BARIÉRY – BOCCIA ĽUDÍ SPÁJA! - 2009

Projekt prvého zamestnaneckého grantového programu „Starajme sa o lepši život“ bol zameraný na podporu voľnočasových – športových aktivít pre handicapované osoby a vytvorenie čo najlepších podmienok na šport boccia. Kládol si za cieľ „bezbariérovosť v našich dušiach“ a bol zameraný sa na integráciu znevýhodnených skupín obyvateľstva do spoločenského života.

Výsledným efektom projektu bola séria podujatí a aktivít, ktoré pomohli zvýšiť popularitu tohto športu a získať preň viac záujemcov ako i kvalitné športové náradie a pomôcky pre nich. Zakúpenie športových pomôcok pre hráčov s najťažším postihnutím (troch rámp so stojanom) prispelo k zlepšeniu herného prejavu a kondície, čím sa posilnil ich záujem o aktívne hranie a umožnilo sa tak hráčom z Klubu Farfalletta úspešne propagovať a reprezentovať žilinský región na celoslovenských turnajoch v boccii.

Klub OMD Farfalletta v rámci grantového programu KIA Motors Slovakia administrovaného Nadáciou Pontis zorganizoval za pomoci dobrovoľníkov 1. ročník Boccia mini ligy 2009, v období od 21. apríla do 31. októbra 2009.

Tento projekt bol podporený vo výške 1 455,00 €.

1.-boccia-nas-bavi-....jpg2.-nove-rampy-sa-osvedcili.jpg

 

 

 

 

 

 

 

         3.-pomoc-dobrovolnikov-je-nevyhnutna.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  4.-bocciu-vyskusali-vsetci.jpg

 

 

 

 

 

 

     5.-hral-kazdy-s-kazdym.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

10.-spolocne-foto-ucastnikov-sutaze.jpg