Choď na obsah Choď na menu
 


AJ NAPRIEK VZDIALENOSTI SME VŠADE TAM, KDE TO BOCCIOU ŽIJE - 2013

14. 11. 2013

V ďalšom ročníku zamestnaneckého grantového programu Región v pohybe vyhláseného Nadačným fondom Kia Motors Slovakia v Nadácií Pontis bol úspešne zaradený aj projekt Klubu OMD Farfalletta Žilina s názvom "Aj napriek vzdialenosti sme všade tam, kde to bocciou žije!".

Nosnou časťou projektu bola podpora športových aktivít a tiež zabezpečenie alternatívnej dopravy hráčom boccie prostredníctvom sociálno - prepravnej služby Samaritán n.o. z Martina. Realizácia projektu prebiehala od 15. 5. 2013 - 31. 10. 2013.

V súvislosti so schváleným projektom sa okrem riadených tréningov pod vedením trénera uskutočnilo Športovo - rekondičné sústredenie v boccii, tiež  Športový deň v prírode, ktorý rozšíril možnosti aktívneho trávenia voľného času o ďalšie športové aktivity vo voľnej prírode podobne ako Relaxačno - poznávací program na zážitkovej turistickej trase Gaderskou dolinou prístupnej osobám na invalidných vozíkoch pod názvom "Tour de Gader - do lesa na kolesách".

Všetky tieto aktivity podporil Nadačný fond Kia Motors Slovakia v Nadácií Pontis sumou 2238,00 EUR.  Aj touto cestou srdečne ďakujeme!


region-v-pohybe_logo_rgb.jpglogo_nadacia-pontis.jpg