Choď na obsah Choď na menu
 


Športový deň v prírode & Oščadnica - 29. 8. 2013

12. 9. 2013

Členovia a priaznivci Klubu Farfalletta sa zišli 29. augusta 2013 neďaleko známeho lyžiarskeho strediska Oščadnica – Dedovka, aby uprostred kysuckej prírody spoločne strávili športový deň. Hoci nám počasie veľmi neprialo, športu chtiví nadšenci zblízka i zďaleka sa mu rozhodli odolávať v duchu nášho overeného hesla: „Ide sa za každého počasia... aj keby bolo pekne!“ ;-) :D

Nedočkavci sa začali schádzať už krátko pred 10h dopoludnia, aby si ešte stihli vychutnať dobroty pripravené na ohníku, kávičku a koláčiky od usilovných gazdiniek. Veru posilniť sa bolo treba! Čakali nás športové výkony v netradičných disciplínach – ruské kolky a petanque, ktorý je outdorovou obdobou našej obľúbenej boccie... Len čo sa odohrali vstupné rozohrávky a prvé kolo v ruských kolkoch, spustil sa silný a neutíchajúci dážď, ktorý úplne prekazil dokončenie súťaže. A tak sme zvyšný spoločný čas prežili v úkryte pod stanom, kde sme utužovali kolektív a zotrvali v družných debatách na rôzne témy až do blížiaceho sa večera.

Túto aktivitu podporil Nadačný fond Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis v rámci zamestnaneckého grantového programu Región v pohybe. Prepravu viacerých účastníkov zabezpečila sociálno - prepravná služba Samaritán, n.o. z Martina.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a organizácii podujatia a všetkým, ktorí nás akýmkoľvek spôsobom podporili a prispeli k vytvoreniu priaznivej atmosféry v nepriaznivom počasí.

region-v-pohybe_logo_rgb.jpg

logo_nadacia-pontis.jpg

 

Náhľad fotografií zo zložky Naše podujatia