Choď na obsah Choď na menu
 


Športovo - rekondičné sústredenie v boccii 2013

28. 8. 2013

Klub Organizácie muskulárnych dystrofikov Farfalletta Žilina zorganizoval v dňoch 13. - 16. 8. 2013  v čičmianskom Penzióne Bystrík športovo – rekondičné sústredenie hráčov hry boccia.

Túto aktivitu podporil Nadačný fond Kia Motors Slovakia v Nadácii Pontis v rámci zamestnaneckého grantového programu Región v pohybe. Prepravu viacerých hráčov z Klubu OMD Farfalletta zabezpečila sociálno - prepravná služba Samaritán, n.o. z Martina.

Športovo - rekondičného sústredenia sa zúčastnilo 43 účastníkov, z toho 20 hráčov (športovci na invalidných vozíkoch) zo 4 slovenských klubov (Klub OMD Farfalletta Žilina, Klub OMD Manín Považská Bystrica, ŠK OMD Boccian Bratislava a ŠK Altius Bratislava). Prítomní boli i viacerí neregistrovaní hráči, ktorí si chceli bocciu vyskúšať, oboznámiť sa s pravidlami a pochopiť taktiku hry.

V úvode sústredenia boli účastníci rozdelení do 4 skupín, pričom absolvovali tzv. team building na zlepšenie komunikácie, spoznanie sa, na utuženie vzájomných vzťahov, súdržnosti, udržanie pohody a dobrého naladenia v tíme.

Tréningy pod vedením trénera Mgr. Ondreja Baštáka Ďurána boli zamerané na zlepšovanie motoriky, skvalitňovanie herného prejavu, stratégie a techniky hry.  Súčasne prebiehal tréningový mini turnaj, počas ktorého prebiehali konzultácie s trénerom, bohaté bočistické diskusie a vzácna výmena skúseností.

Pod vedením trénera dosahovali aj niektorí menej favorizovaní hráči veľmi dobré výsledky.

V zápasoch jednotlivcov najlepšie obstáli hráči: Zuzana Lukyová, Anna Palčeková - Šebeňová, Ľubka Škvarnová, Martin Benčat a František Fábry.

V súťaži skupín dominoval tím "Avengers", v poradí druhí skončili "Mušketieri", z tretieho miesta sa tešili "Baranie rohy" a zemiaková medaila sa ušla tímu "Hemendex".

A napokon v súťaži o najpresnejšie loptičky v kategórií žien sa víťazkou stala Miroslava Bílková a v kategórií mužov sa z víťazstva tešil Miroslav Bielak.

Počas sústredenia nechýbala ani regenerácia tela, ktorú v rámci masérskych služieb účastníkom poskytovala skvelá masérka a tiež jedna z hlavných členiek koordinačného tímu Mgr. Ľuboslava Figurová.

O zaujímavý animačný program sa postarali animátorky - Evka Proroková, Veronika Kaššovicová, Monika Bujnová a Mária Smolková. Keďže hráči boccie absolvujú tréningy a súťaže v interiéri, ako alternatívu v letnom období mali možnosť aktívnym pobytom na čerstvom vzduchu spoznávať krásy tamojšieho okolia a to formou súťažno - vzdelávacieho programu pod názvom "Cestujeme dejinami boccie", ktorý bol inšpirovaný orientačným pretekom, tzv. Trail Orienteering. Počas neho si účastníci rozšírili obzor v oblasti histórie boccie tak, aby aktívni hráči mali možnosť poznať históriu, genézu a významné osobnosti športu, v ktorom sa angažujú.

Úlohou pretekárov bolo podľa indícií prejsť určený počet kontrolných stanovíšť. Na každom stanovišti sa oboznámili s istým úsekom dejín boccie od praveku až po súčasnosť a v závere jednotlivým súťažným tímom boli prideľované body za prezentovanie získaných informácií vo vedomostnom kvíze.

Hráči na základe indícií hľadali po Čičmanoch "poklad", čo sa im nakoniec aj podarilo. Tým najväčším pokladom boli totiž vedomosti, ktoré počas hľadania získavali. I keď víťazom vecných výhier mohol byť len jeden tím, v tomto prípade tím "Hemendex", pod vedením vedomosťami nabitého kapitána Maťa Švaňu, porazený vlastne nebol nikto...

Športovo - rekondičné sústredenie zavŕšilo slávnostné vyhodnotenie našich výkonov a večerná opekačka, ktorá urobila bodku za týmto mimoriadne vydareným pobytom a my sa už teraz tešíme na jeho budúcoročné repete.

Naše poďakovanie za prípravu, vedenie športovo – rekondičného sústredenia a za osobné nasadenie osobitne patrí realizačnému tímu – Mgr. Ľubke Figurovej, Mgr. Evke Prorokovej a Mgr. Ondrejovi Baštákovi Ďuránovi. Taktiež ďakujeme všetkým našim rodičom a osobným asistentom, ktorí nás sprevádzali a umožnili nám opäť pookriať na tele i na duchu. 

Za podporu a ústretovú spoluprácu taktiež ďakujeme týmto našim partnerom, sponzorom, priaznivcom a všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a realizácii podujatia:

  • Sociálno - prepravná služba Samaritán, n.o. z Martina - zabezpečenie prepravy športovcov boccie; naša vďaka patrí aj veľmi milému a ochotnému šoférovi z tejto prepravnej spoločnosti p. Boršošovi;
  • Penzión Bystrík Čičmany, Reštaurácia Kaštieľ Čičmany – vytvorené podmienky na pobyt a športové aktivity účastníkov sústredenia v boccii;
  • Mgr. Ľubka Figurová – regeneračno - rekondičné služby (masáže);
  • OMD v SR – ŠK OMD Boccian BratislavaJožko Blažek - poradenstvo, konzultácie, finančné i materiálne zabezpečenie podujatia;
  • Veve / Veronika Melicherová/ - grafický dizajn plagátu;
  • Monika Fridrichová - grafický dizajn diplomov;
  • GEOstatik, a. s., Žilina, Stredoslovenská energetika, a. s., Žilina, SLS - TECHNACO, s.r.o., Žilina, IWCB - Medzinárodný klub žien v Bratislave - finančná a materiálna podpora podujatia;
  • Daniela Figurová - darovanie cukrárskych výrobkov – ďakujeme za krásne marcipánové motýliky, ktoré sú symbolom nášho združenia;
  • Renáta Kaššovicová – ďakujeme za poskytnutie vecných darov do súťaží; 

Túto aktivitu podporil Nadačný fond Kia Motors Slovakia v Nadácií Pontis v rámci zamestnaneckého grantového programu Región v pohybe. Ďakujeme!

 

 

region-v-pohybe_logo_rgb.jpg

logo_nadacia-pontis.jpg