Choď na obsah Choď na menu
 


13. ročník kampane Belasý motýľ | vaša pomoc – naše krídla

20. 6. 2013

Belasý motýľ je symbolom ľudí so svalovou dystrofiou. Jeho krehkosť vyjadruje bezmocnosť ľudí, ktorí sa zhoršovaním ochorenia stanú úplne bezvládnymi a zároveň ich túžbu vzlietnuť/hýbať sa. Podaná pomocná ruka dokáže rozhýbať motýlie krídla/zoslabnuté svaly.

Aj členovia Organizácie muskulárnych dystrofikov žijúci v žilinskom regióne rozprestreli belasé krídla a zapojili sa 14. júna 2013 do celonárodného Dňa ľudí so svalovou dystrofiou. 

Cieľom 13. ročníka kampane Belasý motýľ je informovať verejnosť o ochorení svalová dystrofia a získanie finančných prostriedkov na doplatky na kompenzačné pomôcky pre deti a dospelých so svalovou dystrofiou.

Ide  najmä o zdviháky, elektrické vozíky, mechanické vozíky, elektrické postele, antidekubitné podložky, matrace, odsávačky hlienov a iné špecifické pomôcky. Na tieto špeciálne pomôcky je človek so svalovou dystrofiou odkázaný v každodennom živote. Štát ich prepláca len čiastočne alebo vôbec.

Preto ďakujeme všetkým dobrovoľníkom – študentom z Obchodnej akadémie Tomáša Akvinského v Žiline a zo Strednej odbornej školy pre žiakov s telesným postihnutím internátnej (SOŠ ŽTPI) v Žiline, tiež vedeniu Obchodného centra Dubeň, Veľkoobchodného centra METRO, Hypermarketu TESCO, Mestu Žilina za sprístupnenie priestorov a všetkým našim priaznivcom za pomoc a spoluprácu.  

ĎAKUJEME všetkým našim darcom, našim verným asistentkám, dobrovoľníčkam a maminám, že to s nami nevzdali a podržali nás počas celej kampane:) 

Vďaka ich spoločnému úsiliu a štedrým darcom tak Žilina podporila ľudí so svalovou dystrofiou sumou 901,99 Eur.

O tom komu a ako sa z týchto finančných prostriedkov konkrétne pomáha môžete nájsť aj na www.belasymotyl.sk  

Darcovskú SMS v tvare DMS MOTYL je možné posielať na číslo 877 do 31.12. 2013. Cena SMS je 2 € a je možné zaslať ju zo sietí Orange, Telekom a O2.

Ďakujeme vám!

996168_4965416610767_1328571329_n.jpg

 

Náhľad fotografií zo zložky Deň belasého motýľa v Žiline